Finale med historisk sus – Oppsal Håndball

Finale med historisk sus

Oppsals juniorjenter spiller tirsdag klubbens første cupfinale siden 1980.

I 1980 spilte Oppsals juniorjenter klubbens hittil eneste cupfinale på kvinnesiden. Motstander den gang var Os Turn, og det ble en jevnspilt og spennende kamp som Oppsal vant 16-15.

Tirsdag 30. desember, nesten 25 år senere, er det igjen klart for finale for de blå. Motstander er en vesentlig mer merittert klubb innen norsk kvinnehåndball. Byåsen kan skilte med svært mange finaler både i junior- og seniorklassen, og trønderne mønstrer også et sterkt lag denne gang.

Det er imidlertid blanke ark når tirsdagens finale blåses i gang kl. 11.00. Oppsals talentfulle jenter bør kunne dra nytte av solid støtte fra tribunen. Ta t-banen til Oslo Spektrum og få med deg denne historiske happeningen.

Oppsal Håndball ønsker juniorjentene lykke til i finalen!

PS. Et artig historisk poeng er at Hanne Hegh, mor til Byåsens mest profilerte spiller Emilie Hegh Arntzen, faktisk var med å vinne gull for Oppsal i 1980-finalen!

Mer jubel i Oslo Spektrum på tirsdag?